Uprawa truskawek

Marzec 5th, 2010 w Owoce przez admin 0
Uprawa truskawek

Gdy mówimy o truskawkach, to chcąc nie chcąc nasuwa nam się na myśl pewien obraz. Jest to duża, apetycznie wyglądająca, soczyście czerwona i słodko pachnąca truskawka. Z każdym jej kęsem rozpływa się w ustach i tym samym pieści nasze podniebienie. Możemy sobie wyobrazić smak jej delikatnego miąższu, jej zapach, który często czujmy na letnim pikniku za miastem z ukochaną osobą lub przyjaciółmi. Brzmi niezwykle kusząco, prawda?

Sadzenie truskawek

Jednak gdy już zajmujemy się tym tematem, nie powinniśmy zapominać, że aby powstał tak wspaniały i pyszny owoc, istotne jest zakładanie plantacji truskawek oraz właściwa jego uprawa truskawki i hodowla truskawek.

Uprawa truskawek nie jest łatwym zajęciem. Trzeba wykazać się sporą cierpliwością i przede wszystkim wiedzą np. o sadzenie truskawek rozstaw i sadzenie truskawek odległości. W plantacji Szczytrus doświadczenie i tradycja jest dla nas bardzo ważna, dlatego sadzenie truskawek na folii powierzamy naszym najbardziej doświadczonym pracownikom. Z tego względu powstała specjalna szkółka truskawek. Nasi pracownicy są specjalistami od rozpoznawania choroby truskawek i ich zapobieganiu. Tym co szczególnie zagraża truskawkom w początkowym stadium jest pleśń i przemrożenie. Ważne jest kiedy sadzić truskawki, natomiast po zasadzeniu sadzonek ważna jest ich odpowiednia pielęgnacja i obserwacja. Nawożenie truskawek musi przebiegać regularnie i rozsądnie, nie można go ani zaniedbać ani przesadzić. W naszej plantacji stosujemy wyłącznie naturalne nawozy przyjazne dla środowiska.

Zakładanie plantacji truskawek

Jak założyć plantację truskawek? Dla producenta truskawek, każdy etap produkcji jest waży. Gdy kończy się sezon truskawkowy, rośliny potrzebują czasu na regenerację- jest to czas na koszenie truskawek. Ponieważ świat truskawek nie jest dla nas tajemnicą opracowaliśmy specjalną metodę uprawy i pielęgnacji. Kupując truskawki z plantacji Szczytrus.pl masz pewność, że są one najlepszej jakości, zdrowe i ekologiczne. Doskonale nadają się na eksport, do produkcji przemysłowej oraz zastosowania na własny użytek. Jak prawidłowo sadzić truskawki?

Produkcja truskawek

Zapraszamy sprzedawców detalicznych, pośredników, hurtownie oraz zakłady przetwórstwa truskawki do zakupu naszych truskawek i ich odbioru na miejscu! Dobierzemy dla Ciebie taki gatunek jaki potrzebujesz. Odpowiednio je zapakujemy i przygotujemy do transportu. Swoją siedzibę mamy w Małopolsce, ale realizujemy zlecenia dla klientów z całej Polski. Nie wiesz kiedy sadzimy sadzonki truskawek? Zapytaj plantatorów np, o to ile sadzonek truskawek na hektar.